!-- Google Tag Manager -->

Technologie EKOAKTIV

Zkuste náš lokátor a najděte si nejbližší prodejnu DITON výrobků.

Spočítejte
si vaši cenu

Kalkulačka dlažby Kalkulačka plotů

Samočisticí dlažba EKOAKTIV!

DITON s.r.o. vyrábí samočisticí dlažbu, která dovede čistit sama sebe i své okolí. Jak je to možné?

 

  Hlouková úprava EKOAKTIV používá principu fotokatalýzy, kdy se působením světla vytvoří aktivní povrchová vrstva, která odpuzuje a rozkládá částice nečistot. Je to možné díky použitému pigmentu založeného na bázi oxidu titaničitého (TiO2). Oxid titaničitý má výjimečnou vlastnost absorbovat energii a vyznačuje se obzvláště vysokou fotokatalyckou aktivitou.

Společnost DITON je prvním českým výrobcem s touto unikátní technologií EKOAKTIV!

 
Ošetření  pigmentem není pouze povrchové, ale je přímo obsažené v celé nášlapné vrstvě (10% výšky výrobku). Pigment se dávkuje přímo do míchacího zařízení, ve kterém se nášlapný beton připravuje a tím je přítomen přímo v betonu. Tedy není možné jej jakkoliv z dlažby "ošoupat"!

Samočistící efekt

Upravený betonový výrobek naruší částice nečistot jako např. saze, výfukové plyny, mech, řasy pomocí slunečního záření. První déšť pak nečistoty jednoduše smyje.

Předpoklady pro samočištění fotokatalýzou

  • působení UV – záření (slunce nebo umělé světlo)
  • fotoaktivní TiO2 ve vrchní vrstvě
  • přítomnost vody (déšť nebo sprcha)
  • přítomnost O2 (oxidační prostředek)
Pro tento efekt stačí normální denní světlo, přímé sluneční záření není bezpodmínečně nutné. Použitý oxid titaničitý je zdravotně nezávadný a s povrchovou plochou pevně svázán.
Při fotokatalýze vznikající produkty během rozkladu jsou neškodné a lehce vodou rozpustitelné. Jsou odstraněny dešťovou vodou stejně jako jiné usazeniny.
Fotokatalýza je proces chemického rozkladu látek za přítomnosti fotokatalyzátoru a světelného záření. Působí na principu fotolýzy, přirozeného rozkladu některých látek působením světla, urychlené přítomností fotokatalyzátoru.
 
V našem případě je katalyzátorem oxid titaničitý, který je součástí betonové dlažby. Působením světla se začnou vypařovat z betonu páry, kterédíky katalyzátoru intenzivněji rozkládají okolní anorganické a organické látky. Dlažba tak vyčistí své okolí i od nebezpečných látek, jako jsou oxidydusíku a síry, pesticidy a také bakterie, viry a houby. Konečným produktem jsou stabilní sloučeniny, které se snadno smyjí prvním deštěm.
 
            
 
Princip fotokatalýzy má společnost DITON s.r.o. certifikován a testován společností D-TOX se sídlem v Hannoveru.
Úpravu EKOAKTIV dodáváme na naši dlažbu pouze na vyžádání s příplatkem 120,- bez DPH / 145,- s DPH za m2.

 

Kontaktní formulář

Pole označená hvězdičkou jsou povinná.
Odpověď vám bude zaslána do 2 pracovních dnů.

Máte raději tištěný katalog?
Napište si o něj, pošleme Vám jej ZDARMA.