!-- Google Tag Manager -->

Údržba betonové dlažby v zimě? Sůl ji nepoškodí

Zkuste náš lokátor a najděte si nejbližší prodejnu DITON výrobků.

Spočítejte
si vaši cenu

Kalkulačka dlažby Kalkulačka plotů

S blížící se zimou začínáme přemýšlet, co vše je potřeba obstarat kolem domu, abychom zvládli zimní období bez problémů. Vynořují se i myšlenky, jak se postarat o cesty a chodníky kolem domu a na zahradě, aby byly bezpečné, obzvláště pokud se na nich objeví led. Máte-li chodníčky a cesty z betonové dlažby, nemusíte se obávat toho, že byste měli kolem domu jedno velké kluziště. Betonová dlažba DITON totiž bez problémů odolává posypovým solímsnese tedy klasickou údržbu pomocí soli. A nejen to.

Jak udržovat betonovou dlažbu STONE v zimě

Deště a spadaného listí se nebojte

Samotný povrch betonové dlažby je dostatečně hrubý a drsný, takže se nemusíte obávat toho, že se z něj v podzimních plískanicích stane kluzká plocha. Naopak, i betonová dlažba nasáklá dešťovou vodou se postará o to, abyste po ní přešli v bezpečí, bez újmy na zdraví a nechtěných naraženin či modřin.

Posypová sůl betonové dlažbě neublíží

Jakmile přejde podzimní počasí do pravé zimy a začne přituhovat, může se na betonové dlažbě objevit souvislá vrstva ledu. Zde už její hrubý povrch nepomůže a dlažba bude klouzat stejně jako ostatní povrchy. Stačí ale použít klasickou posypovou sůl či pískový posyp a budete se moct nadále po betonovém povrchu pohybovat bezpečně. A v bezpečí zůstane i samotná dlažba. Betonové dlažby DITON totiž podstupují náročné zkoušky na stanovení odolnosti povrchu cementového betonu proti působení vody a chemických rozmrazovacích látek (zkráceně odolnost proti CHRL).


Kompletní sortiment dlažby DITON

Průběh zkoušky CHRL

Při zkoušce na odolnost proti CHRL dochází k opakovanému stonásobnému zmrazování a rozmrazování nasáklé betonové dlažby ponořené v tříprocentním solném roztoku, který svým složením odpovídá standardně používané chemické posypové soli. Jeden zkušební cyklus trvá dvě hodiny a začíná ochlazením dlažby z +20°C na -15°C a následuje ohřev na +20°C. Dohromady proběhne tento cyklus 100x, takže je celá tato zkouška pro betonové dlažby velmi náročná. Na základě našich trvale pozitivních výsledků u této zkoušky, i ostatních, vám společnost DITION zaručí, že u betonové dlažby nedojde k jejímu narušení, budete-li ji během zimy solit či sypat k tomu určeným posypem.

Jak udržovat betonovou dlažbu DITON v zimě

Dlažba se sama vyčistí

Další výhodou betonové dlažby DITON je také to, že je schopna se samovolně vyčistit a zbavit se nežádoucích nečistot, řas či mechu. Slouží k tomu povrchová úprava dlažby s technologií EKOAKTIV, která funguje na principu fotokatalýzy. Do směsi při výrobě betonové dlažby je použit oxid titaničitý, který absorbuje sluneční světlo a urychluje celý proces fotokatalýzy. Jakmile je dlažba vystavena slunečnímu záření, spustí se na jejím povrchu chemická reakce a dojde k vypařování páry, která rozkládá organické i anorganické nečistoty, odstraňuje bakterie, viry, houby, pesticidy a částice prachu. Díky tomu je dlažba čistá i bez náročné údržby.

 

Betonová dlažba DITON vám tedy bude sloužit celoročně bez sebemenších problémů a můžete si ji užívat po dlouhé ruky bez zbytečné námahy.

Máte dotaz nebo zájem o některý z našich produktů? Neváhejte nám napsat.

Pole označená hvězdičkou jsou povinná.
Odpověď vám bude zaslána do 2 pracovních dnů.

Máte raději tištěný katalog?
Napište si o něj, pošleme Vám jej ZDARMA.